---

Rybníky Polouvsí

---
Domů
A+ R A-

Zprávy od vody

Lukáš Janků

12,5 kg - rozpustné boilie LR - Seafood + švestka / česnek a Biosquid

Letošní druhá mini výprava mě opět zavedla na klubovku nedaleko mého bydliště. Bohužel v práci jsem měl odpolední směnu, a tak jsem na místo dorazil až kolem půlnoci. Na nic jsem nečekal, rychle jsem si připravil pruty a nahodil. Nic se však za celou noc neudálo a já tak ráno vytahoval nedotčené nástrahy. To mě nabudilo k přesunu na opačný kout revíru, kde se od rána ukazovali kapři. Vše ale muselo počkat až na odpoledne, protože během dne probíhaly na vedlejším rybníku přívlačové závody a já se jich účastnil jako rozhodčí. A jak už to tak bývá, vůbec mi to neutíkalo... Během závodu jsem spřádal taktiku lovu. Nakonec jsem se dočkal konce a mohl začít přesun. Přidal se ke mě můj dobrý kamarád Honza a vyrazili jsme. Pruty jsem rozmístil podél břehu a Honza si vybral rákosí na protější straně. Krmil jsem již během dne směsí (vždy jsem si o přestávkách mezi koly odběhl) boilie LR Seafood + švestka/česnek a Biosquid o průměru 16 mm, 20mm a 24 mm, doplněné o pelety Special Carp Baits 4 mm a 12 mm. Honza naproti u rákosí vnadil boiliem ze směsi Mystic a Biosquid. Jak se po několika hodinách ukázalo, byla to trefa do černého a první kapr byl na podložce. S krásnými 12,5 kg to byl skvělý start. Postupně se mi povedlo chytit ještě další tři kapry s váhou 11,70 kg, 11 kg a 10,20 kg.

11,70kg

11kg

10,20kg

Bohužel jsem o pár ryb přišel, ale to už k rybařině patří. Opět výborně fungovalo rozpustné boilie LR. Kombinoval jsem pod háčkem příchuť Seafood + švestka/česnek a Biosquid. Zlatým hřebem byl však ranní záběr na Honzův prut. Po krásném souboji se na podložce vyjímal nádherný šupináč s váhou 18,20 kg, kterému zachutnalo boilie ze směsi Mystic + A.C. mystic, dipované v activátoru Hybrid od Mainline.

Na rozloučenou se na nás přišlo podívat ještě jedno "sluníčko" lehce přes 9 kg.

V jarních měsících je velmi důležité sledovat pohyb kaprů po lokalitě, kterou navštěvujete. Ne vždy jsou ryby tam, kde se zdržují větší část sezony, a proto se nebojte za nimi přesunout. Nám se tato taktika nejednou vyplatila.

RYBÁŘSKÉ POTŘEBY KRÁL NOVÝ JIČÍN

otvrac doba