---

Rybníky Polouvsí

---
Domů / Informace / Rybářský řád komerční rybník - dravci
A+ R A-

Rybářský řád komerční rybník - dravci

Pravidla při chytání dravců

přívlač, muškaření:

 

Chytá se na 1 prut, přičemž nesmí být další prut nastražen. Je povolen lov s přídavným splávkem či zátěží: sbirulino, drop shot, boční přívěs. Pro přívlač mohou být použity jen umělé nástrahy: plandavá a rotační třpytka, wobler, gumový twister, marmyška aj. Při přívlači se smí lovit jen s jednou navázanou nástrahou. Tato nástraha může být vybavena jen jedním jednoháčkem nebo jedním dvojháčkem nebo jedním trojháčkem bez protihrotu. Při muškaření jako nástrahy smí být použito jen umělých mušek v počtu 1-3 na návazci bez protihrotu.

Při zakoupení povolenky chyť a pusť všechny ulovené ryby musíte pustit šetrně zpět do vody.

Při zakoupení povolenky za 300kč po ponechání příslušného množství lososovitých ryb musíte skončit s rybolovem nebo si neprodleně zakoupit další povolenku.

Při zakoupení povolenky za 400kč po ponechání příslušného množství lososovitých ryb musíte skončit s rybolovem nebo si neprodleně zakoupit další povolenku.

nebo si neprodleně zakoupit další povolenku. Při ponechání dravce, dále chytáme jen chyť a pusť nebo si musíte zakoupit další povolenku.

Je zakázáno chytání na živočišné nástrahy tzn. rybku, žížalu, škrkavku aj., vyjma bílých červů.

Ryba, která byla vytažena na břeh, podebrána, poškozena příliš hlubokým zaseknutím nástrahy, stiskem nebo jinak, nesmí být puštěna zpět. Lovící je povinen si rybu ponechat a ta se mu započítává do deního limitu. Jestliže se toto stane na povolenku chyť a pusť, je povinností neprodleně informovat o této skutečnosti správce a s ním se dohodnout na podmínkách dalšího postupu.

Ryby, které nedosahují stanovené míry, musí být šetrně vráceny do vody. Pokud vězí takovéto rybě háček hluboko v jícnu, je nutno háček odstřihnout.

Ponechané ryby ihned usmrtíme a necháme je vedle sebe na viditelném místě.

Každý rybář je povinen mít u sebe pean, podběrák.

Chytá se na místech, kde je to povoleno. Viz. mapa rybníka.

 

Upozornění při chytání na dirkách:
Chytá se na 1 prut, s 1 návazcem a 1 jednoháčkem bez protihrotu. Nechytá se na rybičku ani na žížalu. Ryba vytažená ven z vody nebo s hluboko sežraným háčkem se musí ponechat. Pokud rybu nechcete tak ji vyháčkujeme ve vodě. Zákaz vnadění. Po odchytání příslušného množství ryb si lovíci může přikoupit další povolenku. Nevyjmenované ryby na povolenkách jsou celoročně hájeny (nesmí být vytaženy ven z vody nebo dokonce položeny na led). V případě, že ryba bude mít nástrahu hluboko a nepůjde vyháčkovat ve vodě, rybář tuto skutečnost konzultuje s oprávněnými osobami.
Rybářské potřeby Král

rybarske-potreby

Novinky e-mailem